Led Aydınlatma Teknolojileri - Kelvin Aydınlatma
+90 212 289 00 30 - +90 212 289 00 32 / 0532 063 31 03 info@kelvinaydinlatma.com.tr
"GECELERİN PIRLANTASI"

Led Aydınlatma Teknolojileri

LED AYDINLATMA TEKNOLOJİSİ :

Led teknolojisi sayesinde elektrik giderlerinde ayda yüzde 30’u aşan oranlarda enerji tasarrufu sağlanabilir. Çok düşük enerji tüketir ve ışık etkinliği yüksek olmasının yanı sıra çok uzun bir ömre de sahiptir. Günümüz teknolojisinde artık Yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Dış aydınlatma ekipmanlarının içerisinde kullandığımız ürünler ile darbelere ve ısıya karşı da daha dayanıklı,enerji tasarrufu konusunda etkin, kolay montaj yapılabilen ve bakım maliyeti de bulunmayan aydınlatma ürünleridir.

AKTİF TERCİH EDİLEN LED MODELLERİ :

SMD LED COB LED -HOLDER HİGH POWER LED DİP LED
LOW POWER LED MİDDLE POWER LED MULTİCHİP LED

LED ÇEŞİTLERİ :

PCB LED ŞERİT LED PLAKA (ÇUBUK )LED MODÜL LED

RGB LED :

RGB – Red (kırmızı) , Green (yeşil) , Blue (mavi) renklerin baş harfleri birleştirilerek oluşmuş bir terimdir. Genel çalışma prensipi; bu üç rengi kullanarak, farklı kombinasyonlarda, çok fazla renk verebilir. Konumuz olan RGB LED ‘ler, bir kontrol devresi yardımıyla 1024 renk verebilmektedirler.

LED DRİVER :

LED’lerin bir çoğu dogru akım ile çalışmaktadır. LED’lerin sabit akım ile çalıştırmak için AC yükünün, DC yüküne çevrilmesine ihtiyaç duyarız. AC’den DC’ye çevirme yapılırken bir kayıp meydana gelir. Bu kayıplar, LED driver üreticisinden üreticisine farklılık göstermektedir. LED bazlı aydınlatma bir çok parametrenin bir araya geldigi sistemdir.Bu sistemin en zayıf halkası ise LED sürücüdür. Etkin bir LED bazlı aydınlatma sistemi tasarlamak için, yüksek verimli ve uzun ömürlü LED driver seçilmelidir. LED driver seçiminin yanlış yapılması nedeniyle tasarımların büyük bir bölümü başarısızlığa uğramaktadır.